lek. med. Mateusz Zakrzewski

lek. med. Mateusz Zakrzewski

Lekarz medycyny, absolwent studiów lekarskich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz zdrowia publicznego. Obecnie podopieczny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, na którym stale poszerza swoje horyzonty z zakresu medycyny i zdrowia publicznego.

Szeroko pojęte zdrowie publiczne, czyli zdrowie populacyjne, społeczne, było jego pasją od początku styczności z medycyną. Prowadzone badania pokazały, że zarówno wśród polskiej społeczności miejskiej jak i pozamiejskiej zaobserwować można wyraźne deficyty zdrowotne oraz brak fundamentalnej edukacji.

Organizator i moderator wielu konferencji i warsztatów. Pomysłodawca kształcenia i edukowania dzieci i młodzieży w zakresie własnego zdrowia. Promotor hasła: „zdrowie dziecka, zdrowiem wszystkich”. Coach w zakresie ochrony zdrowia, zdrowia publicznego i edukacji prozdrowotnej. Po godzinach, aktywny sportowiec dyscyplin lekkoatletycznych, judoka i miłośnik podróży.
lek. med. Magdalena Maciorkowska

lek. med. Magdalena Maciorkowska

Lekarz medycyny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białystoku. Aktualnie związana z pracą naukową pod patronatem Uniwersytetu Medycznego w Białystoku. Uczestniczka licznych konferencji naukowych krajowych i zagranicznych, staży oraz akcji społecznościowych mających na celu promowanie zdrowia oraz edukowanie dzieci i młodzieży.

Obecnie specjalizuję się w pediatrii, dziedzinie medycyny która od początku była jej głównym zainteresowaniem. Jako lekarz szczególnie kładzie nacisk na wcześnie wprowadzaną profilaktykę dziecka, dużą wiedzę i doświadczenie rodziców, które w wielu sytuacjach umożliwią ustrzeżenie się od choroby lub wczesne postawienie diagnozy.

Odpowiednie podejście do każdego pacjenta oraz dokładne przekazanie informacji są kluczem do rozwiązania problemów zdrowotnych.