Zdrowie dziecka

Dzieci to największy skarb jaki mogą posiadać rodzice. Każdy z nas troszczy się o swoje pociechy i cieszy się z każdego sukcesu. Począwszy od pięknego uśmiechu, czworakowania, stawiania pierwszych kroków, szóstek w szkole, uzyskaniu dyplomu z wymarzonych studiów i skończywszy na założeniu swojej rodziny. Jednakże do pełni szczęścia i prawidłowego rozwoju potrzebne jest zdrowie.

Zdrowe dziecko to zdrowy rodzic. Dlatego warto interesować się zdrowiem malucha od jego najmłodszych lat. Poszerzenie wiedzy rodziców, umożliwi im zapobieganie rozwojowi wielu chorób i schorzeń ich dzieci.

 

Wiedza na czasie

Nowoczesne rozwiązania i wynalazki ostatnich lat zasypują internet. Ciężko ocenić samemu, czy wszystkie są bezpieczne i wskazane dla rozwijającego się dziecka. Na podstawie jakich kryteriów i w jaki sposób wybrać wartościowe gadżety ułatwiające życie rodzicom i ich dzieciom? Na naszych warsztatach dowiesz się z czego warto korzystać, a co nie jest już zalecane.

 

Nowoczesne podejście

Lata nauki i lata praktyki, pracy zespołowej, pracy z ludźmi, pracy z dziećmi, pracy akademickiej nauczyły nas jak skutecznie przekazywać wiedzę. Praca z dziećmi pokazuje, że najważniejsze są merytoryczne ogólne podstawy, a nie szczegóły, bo jest to najprostsza forma przekazu i trafiania do umysłu.

Nasze warsztaty opierają się na innowacyjnej metodzie przekazu, w której łączymy zagadnienia teoretyczne, praktyczne, pokazy multimedialne, pokazy audio-wideo, sceny teatralne, mind-hacks i wiele innych technik oddziaływania na odbiorcę służących zapamiętywaniu podstawowych, ogólnych treści, które wykorzystywane są później w codziennym życiu.

 

Spokój rodzica

Zdrowe dziecko to zdrowy rodzic, a spokojny rodzic to spokojne dziecko. Spokój to podstawa prawidłowego rozwoju dziecka i funkcjonowania całej rodziny. Chcemy, aby poszerzona na spotkaniach wiedza medyczna umożliwiała rodzicom spokojnie podejmowanie decyzji zdrowotnych dotyczących ich pociech.

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Odpowiednia prewencja zmniejsza częstość wizyt lekarskich, tym samym koszty leczenia Twojego dziecka oraz wykupowania niepotrzebnych leków, a także wydawania pieniędzy na zbędne badania. Nie oznacza to, że zastąpisz lekarza, ale fachowa wiedza pozwoli Ci uniknąć do 50% wizyt u pediatry.

Po uzyskaniu wiedzy na naszych warsztatach, dowiesz się jak zarabiają firmy farmaceutyczne, laboratoria medyczne i wiele innych instytucji zajmujących się propagowanie „prawidłowego” zdrowia.

 

Prawidłowy rozwój

Rozwój dziecka to bardzo dynamiczny proces, który zawiera w sobie wiele etapów. W większości przypadków przechodzenie z jednego etapu w drugi jest trudno dostrzegalne i postępuje bardzo łagodnie dokonując zmian w fizjologii i psychice dziecka. Dopiero naoczne zmiany jak rozpoczęcie chodzenia, mowy, pisania pokazują rozwój dziecka, ale te zmiany również nie zachodzą z dnia na dzień, to długotrwały proces.

Każde dziecko jest wyjątkowe i specyficzne w swoim rozwoju, jedne potrzebują więcej czasu na naukę chodzenia, inne na naukę mowy, jednakże nie zapominajmy o nieprawidłowościach, które również się zdarzają. Tylko wprawione oko rodzica kolejnego dziecka, czy lekarza specjalisty, który na co dzień ma styczność z wieloma przypadkami nieprawidłowego rozwoju, może w czas dostrzec zaburzenia i odpowiednio zareagować. Pewna diagnoza, szybkie i zdecydowane działanie rodziców oraz środowiska medycznego uchroni dziecko od lawiny następstw nieprawidłowego rozwoju.